Красимир Георгиев и Рен лидери във Франция

Сет на Бранимир Грозданов също спечели

Българските волейболисти във френското първенство отбелязаха победи и загуби в срещите от осмия кръг на ЛИГ АМ.,съобщи БФ Волейбол.

Националът Красимир Георгиев и неговият клуб Рен продължават успешното си представяне, като записаха шеста победа от началото на сезона. Родният волейболист и неговите съотборници се наложиха у дома над Манпелие с 3:1 (25:20, 17:25, 25:20, 25:16).

Красимир Георгиев игра цял мач и записа 7 точки (2 блока, 50% ефективност в атака). Белгийският диагонал Брам Ван Ден Дриес заби 26 точки (2 аса, 1 блок, 66% ефективност в атака), а Камил Баранек добави още 17 точки (2 аса, 4 блока, 55% ефективност в атака, 20% перфектно и 67% позитивно посрещане).

След този успех Рен продължава да е лидер във временното класиране с шест победи, две загуби и актив от 20 точки, а Монпелие е четвърти с 15 точки.

С успех се поздрави и Бранимир Грозданов, като неговият тим Араго де Сет (Сет) се наложи трудно като домакин над Туркуа с 3:2 (26:28, 25:21, 25:23, 20:25, 15:11). Българският състезател бе титуляр и завърши с впечатляващите 21 точки, като стана втори по резултатност. Реализатор стана Васил Тупчий с 30 точки.

Успехът бе втори за Сет, като тимът е на дванадесето място във временното класиране, с четири загуби и 5 точки.

Загуба записаха Мартин Мечкаров и тимът на Кан, като отстъпиха в домакинството си на Нарбон с 1:3 (20:25, 10:25, 25:20, 15:25). Родният представител игра цял мач, като се отчете с 3 точки.

Така Кан продължава неубедителното си представяне, като с една победа и шест загуби заема тринадесета позиция с едва 2 точки в актива си.