ЦСКА започна със загуба за купата на Претендентите

"Армейците" загубиха от Льовен с 1:3

Мъжкият отбор на ЦСКА загуби като домакин от белгийския Волей Хаасроде Льовен с 1:3 (25:23, 18:25, 17:25, 20:25) в първи мач от 1/16-финалите в третия по сила европейски клубен турнир – за купата на Претендентите, който се игра в столичната зала "Христо Ботев",съобщи БФ Волейбол.

Българският тим бе в състав: Пламен Шекерджиев, Красимир Гайдарски, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков, Симеон Александров и Мартин Божилов – либеро.

ЦСКА започна стабилно срещата и поведе с 1:0 гейма. Във втория гейм при 7:4 за ЦСКА се контузи Пламен Шекерджиев и напусна принудително играта. Той бе сменен от 15-годишният Георги Тартаров. Двубоят не продължи добре за айрмейците и те отстъпиха в следващите части.

Най-резултатен за ЦСКА бе Тодор Костов с 11 точки (1 блок и 83% ефективност в атака), а Венцислав Георгиев, Симеон Александров и влезлият като резерва Иван Крачев завършиха с по 10 точки. За тима на Льовен над всички бе Хил Хофманс с 22 точки (2 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) за победата. Бере Петерс пък добави още 17 точки (3 блока, 1 ас, 46% ефективност в атака и 57% позитивно посрещане) за успеха.

Реваншът в Белгия е на 5 декември, сряда, от 21:30 ч. българско време. ЦСКА се нуждае от победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до златен гейм.