Григор Димитров започна с победа в Париж

Българинът победи на старта ветерана от Франция Ришар Гаске с 6:1, 4:6, 6:2 за 1час и 46 минути игра

Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърс 1000 турнира на твърди кортове в зала. Димитров победи на старта ветерана от Франция Ришар Гаске с 6:1, 4:6, 6:2 за 1час и 46 минути игра.

Това беше 9-ти мач до момента между двамата, като до момента Гаске води с 5-4 победи.

Последният успех на французина обаче е от 2015-та година. След това българинът е в серия от 4 последователни успеха.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу №31 в света Карен Хачанов от Русия, съобщава БФТенис.

В четвъртия гейм Димитров успя от четвъртата си възможност да стигне до първи пробив в мача. След това Гришо затвърди с пробив на нула. Последва нов пробив в полза на Димитров. Българинът затвори първия сет на собствен сервис с 6:1 за 27 минути игра.

Димитров стигна до три възможности за пробив при 1:1 във втория сет, но не успя да се възползва. Гаске стигна до първите си точки за пробив в мача при 5:4. Димитров отрази първите две, но след това се стигна до брейк и сетовете бяха изравнени.

Българинът започна с пробив още в първия гейм на решителния трети сет. Димитров направи още един пробив за 5:2, а след това затвори мача в своя полза с гейм на 30.