Хебър влезе в групите на Шампионската лига!

ВК Хебър Пазарджик/Facebook

Bulgariautre.bg

Спартак загуби от Хебър и ще зимува на дъното

ОФК Спартак завърши 0:3 срещу Хебър /Пазарджик/

Първенецът на България по волейбол за мъже Хебър ще играе в Шампионската лига. Отборът от Пазарджик победи преди седмица като домакин Олимпиакос с 3:1 гейма. Нашите спечелиха и втората среща в Гърция с 3:1 гейма.

Волейболистите на Хебър загубиха първия гейм с 25:21 точки, но спечелиха следващите три съответно с 25:23, 25:19 и 25:23. Именно този резултат и спечелените първи два гейма пращат Хебър в груповата фаза на Шампионска лига. Преди това Хебър победи последователно Гуагуас Лас Палмас и Шахтьор Солигорск.

Съперници на Хебър в груповата фаза ще бъдат полският Ястжембски, германският Фридрихсхафен и белгийският Рьозеларе.

За последно български отбор игра в Шампионската лига през 2016 година, когато Марек беше сред най-добрите в Европа.