България U19 започна с победа в европейските квалификации

21-09-2022, 22:16

Bulgariautre.bg

Юношеският национален отбор на България до 19 г. спечели драматично срещу Азербайджан U19 с 1:0 в първия си мач от група 2 на квалификациите за Евро 2023. Победното попадение реализира Антоан Стоянов от дузпа в продължението на срещата, а успехът изкачи нашия тим на първо място във временното класиране.

Двубоят започна с натиск за „лъвчетата“, които пропуснаха две много добри ситуации, за да открият резултата. За съжаление българите не успяха да се възползват от превъзходството си през първите 20 минути и постепенно съперникът започна да поглежда по-смело към вратата на Пламен Андреев. Именно вратарят ни предотврати на 3 пъти много опасни изстрела към родната врата до почивката и попречи на Азербайджан да поведе в резултата.

Второто полувреме се разви по сходен сценарий – България започна по-напористо, за което допринесоха и смените, предприети от селекционера Ангел Стойков. Най-добрата ситуация се откри пред Асен Митков в средата на частта, когато ударът с глава на полузащитника на Левски премина на сантиметри от гредата. Малко след това естонският рефер Яановитс подмина ситуация в наказателното поле на гостите, при която Мирослав Маринов бе фаулиран от защитник.

На свой ред Азербайджан също пропусна две изгодни ситуации пред Андреев преди да се стигне до 92-рата минута и Яановитс да отсъди наказателен удар за нарушение срещу българския бранител Тодор Павлов. Стоянов бе точен от бялата точка и донесе ценния успех на „лъвчетата“ в Албена.

В другия двубой от група 2 Турция и Люксембург завършиха 4:4. Следващият мач на България е срещу Люксембург на 24 септември от 17:00 ч. в Албена.

Съставът на България: 12. Пламен Андреев, 3. Тодор Павлов, 4. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 21. Николай Желязков (66 – 2. Росен Божинов), 22. Антоан Стоянов, 5. Валентин Петров (46 – 8. Асен Митков), 16. Димитър Иванов (66 – 20. Неджиб Хаджа), 11. Борислав Рупанов (46 – 15. Мирослав Маринов), 10. Красиан Колев (88 – 17. Павел Жабов), 7. Николай Златев.

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстор: 1:0 Стоянов 90-д.