България на трето място в отборното класиране в Будва

23-10-2022, 10:26

БФБокс

Bulgariautre.bg

Българският национален тим постигна страхотен успех на Европейското първенство

Българският национален тим постигна страхотен успех на Европейското първенство по бокс за жени в Будва, Черна гора. Нашите момичета, които спечелиха златен, два сребърни и един бронзов медал, се наредиха на трето място в отборното класиране на шампионата!

Отличната новина стана факт след края на всички финални двубои в събота. Нашите момичета проведоха много силно първенството, като Севда Асенова спечели злато в категория до 48 килограма. Със сребърни отличия се поздравиха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), а бронз грабна Станимира Петрова (54 кг). Освен това Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.

Това донесе на България 17 точки в отборното класиране и третото място на Европейското първенство. Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред нашите момичета са само още боксьорките на Украйна с 27.