Българките допуснаха обрат и отстъпиха на Хърватия

28-11-2022, 11:19

БФ Баскетбол

Bulgariautre.bg

България допусна трета поредна загуба в квалификациите за ЕвроБаскет 2023 в Словения и Израел. Националките ни се бориха и водеха, но допуснаха обрат при гостуването си на Хърватия във Вуковар, като загубиха със 74:93. Това съобщиха от пресцентъра на родната федерация.

Момичетата ни спечелиха първата част, в която излязоха по-мотивирани и концентрирани. След това хърватките се окопитиха и доминираха през втората четвърт, за да дръпнат с комфортна преднина, която до края не изпуснаха.

Борислава Христова отново бе най-резултатна за тима ни с 20 точки. Тя добави и 9 борби и 6 асистенции. Добре се включи Александра Петрова. Центърът на Монтана 2003 завърши с 11 точки и 5 борби, но напусна мача преди края заради натрупани лични нарушения. С 10 точки се включи Гергана Иванова, а 9 наниза Ива Костова. Карина Константинова остави зад името си 7 точки.

В последния прозорец – през февруари, България е домакин на европейския шампион Сърбия.