Григор Димитров започна с убедителна победа на Australian Open

17-01-2023, 10:24

БФТенис

Bulgariautre.bg

Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българинът победи в три сета -7:6(3), 7:5, 6:3 Аслан Карацев от Русия, от когото загуби на четвъртфиналите в Мелбърн преди две години. Срещата продължи 2 часа и 22 минути.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу №68 в световната ранглиста Ласло Джере от Сърбия, който елиминира с 3:1 сета Зизу Бергс от Белгия. Именно Бергс пък победи Адриан Андреев в третия финален кръг на квалификациите. Григор пък може да срещне деветкратния шампион Новак Джокович (Сърбия) още в третия кръг.

Първия сет срещу Карацев мина без пробиви и се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с 6:2 и спечели сета със 7:3 точки.

Българинът пропусна пет възможности за пробив при 5:5 във втория сет, но при шестата успя да пробие и да поведе с 6:5. На собствен сервис Григор спаси една точка за пробив и при втората си възможност поведе с 2:0 сета.

В третата част Димитров спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 и се класира за втория кръг.