Колоездачите от „Добрич” продължават с доброто представяне, въпреки безпаричието

29-07-2013, 14:38

Dobrichutre.bg

dobrich.utre.bg

Новият колоездачен клуб, състезаващ се под името „Добрич", завърши на 4-то място в комплексното класиране на държавния лично-отборен шампионат на писта за юноши старша възраст в София, съобщи ИА Добруджа.
Владимир Русинов спечели бронзов медал на 1000 метра. На Русинов предстои и участие с националния отбор на Балканиадата на шосе в Румъния в края на седмицата. Той ще се състезава и в двете дисциплини – общ старт и индивидуално по часовник.
Силно в столицата се представиха и Николай Росенов и Стефан Бонев, завършвайки в десетката в отделните дисциплини.
Нелепа грешка при предаване на щафетата е лишила тима от сигурен медал в отборния спринт, съобщи за радио „Добруджа" старши-треньорът Живко Валентинов.
Въпреки че бюджетът на клуба ни е точно нула лева, нямаме никаква материална подкрепа и достъп до спортна база, постигаме добри резултати, а имаме и национален принос. Състезаваме се с 50-годишни велосипеди, взети под наем, и искам да благодаря на състезателите за ентусиазма и себераздаването, допълни Валентинов.