Акулите изплуваха от дъното след победа над Пирин (Гоце Делчев)

24-08-2013, 19:51

Burgasutre

В следващия кръг Черноморец е домакин на Литекс

Черноморец Бургас записа победа след четири поредни загуби и вече има 6 точки в актива си, които дават възможност за глътка въздух.

Футболистите на Димитър Димитров се наложиха с 3:2 като гости над опашкаря Пирин (Гоце Делчев), който пък остава твърдо последен с една спечелена точка. Мартин Кавдански откри за гостите още в 13-та минута след удар с глава. В 31-та обаче домакините изравниха. Няколко минути по-късно Амари отново изведе акулите напред – 2:1. При този резултат завърши първото полувреме на мача.

Втората част отново започна добре за бургаския тим. В 57-та минута Маркиньо направи преднината на Черноморец още по-сериозна 3:1. Домакините обаче не се предадоха и 15 минути преди края отново намалиха разликата до 3:2. Този резултат се запази до края и по този начин Черноморец успя да изтръгне трите точки, които в този момент са изключително важни за отбора.

След втората си победа в първенството, Черноморец излезе 9-ти във временното класиране. В следващия кръг акулите са домакини на Литекс Ловеч. Мачът е в събота от 20.00 часа на стадион Лазур.