Избрани Новини
16 бургаски учители с награди от общината за постижения в спорта
03-10-2013, 15:42
Автор:Burgasutre
Още по Темата:Обучават учители на първа помощ
Виж кои са отличените!
16 бургаски преподаватели по физическо възпитание бяха отличени за постигнати високи постижения в областта на ученическия спорт през годината.
"Продължавайте да сте все така ентусиазирани и упорити, защото вашите успехи дават повод за гордост на всички нас", каза зам.-кметът по икономика и финанси Красимир Стойчев.
Веднага след това той връчи приготвените награди - спортни якета на водачите на отбори, класирали се за финалите на тазгодишните Ученически игри, като награда за положените усилия и високия спортен дух, с който постигат поставените цели.
Инициативата се провежда за втори път по инициатива на Община Бургас и Регионален инспекторат по образование - Бургас.
Ето и наградените:
I място СОУ „Йордан Йовков“ гр. Бургас - новите шампиони на България по хандбал клас момчета 5-7 клас учител Светослав Калчев.
II място Отборът полека атлетика момичета 5-7 клас на Основно Училище „ Елин Пелин” гр. Бургас - с учител Елена Славова.
II място Отборът побаскетбол девойки 11-12 на клас ПГАЕ „Гео Милев“ гр. Бургас - с учител Гергана Стоянова.
II място Отборът пофутбол юноши 11-12 клас на ПМГ „Акад. Н. Обрешков“ гр. Бургас - с учител Богдан Кехайов, който зае и V място в отборното класиране и второ място индивидуално на републиканското по шахмат 8-10 клас.
III място Отборът по хандбал юноши 11-12 клас на Професионална Гимназия по МеханоЕлектротехника и Електроника гр. Бургас с учител Янко Димитров се окичи с бронзовите медали,
IV – място Отборът по хандбал девойки 11-12 клас на ГЧЕ „Васил Левски“ гр. Бургас с учител Анна Бюрукова.
IV – място Отборът по хандбал девойки 8-10 клас на ГРЕ „Г. С. Раковски“ гр. Бургас с учител Милена Богданова.
V място
СОУ “Димчо Дебелянов”- гр. Бургас - баскетбол момчета 5-7 клас с учител Петко Димитров.
ПМГ „Акад. Н. Обрешков“ - гр. Бургас - бадминтон юноши 8-10 клас с учител Красимира Янева.
ПГАЕ „Гео Милев“ - гр. Бургас – волейбол юноши 11-12 клас с учител Росица Гъчева.
VIIмясто
Професионална Гимназия по МеханоЕлектротехника и Електроника - гр. Бургас волейбол юноши 8-10 клас с учител Марчо Водев.
Гимназия за Романски Езици ”Г.С.Раковски”гр.Бургас тенис на маса юноши 8-10 клас с учител Гино Богданов.
VIIIмясто
ОУ „Братя Миладинови” бадминтон момчета5-7 клас с учител Петър Грънчаров.
Xмясто
Търговска Гимназия - гр.Бургас баскетбол девойки 8-10 клас с учител Петър Боев.
ГРЕ „Г. С. Раковски“ - гр. Бургас волейбол девойки 11-12 клас с учител Веселин Цонев.
Търговска Гимназия - гр. Бургас тенис на маса – девойки 8-10 клас с учител Константин Пеев.
Топ Новини