България с 5 първи места от регатата Black Sea Cup

Спорт

08-10-2013, 12:23

Снимка:

Марин Боянов, архив

Автор:

Ния Русалиева

Всичко от Автора

Още по Темата:

Регатата Black Sea Cup става традиция

Виж имената на призьорите

Път първи места спечелиха от международната регата Black Sea Cup 2013 родни ветроходци

Състезанията се проведоха при много тежки метеорологични условия, които варираха от 20 метра в секунда вятър и големи вълни през първия ден, до пълно безветрие през последните два дни. Това принуди състезателите да покажат най-доброто от себе си.

Организатори и домакини на проявата бяха двата бургаски клуба Порт Бургас и Черноморец Бургас, с подкрепата на Българска Федерация по Ветроходство. Регатата ще се превърне в традиционна и вече има запитвания за следващата година.

Наградите бяха връчени от Президента на Българска Федерация по Ветроходство Валентин Николов, Георги Паунов - Председател на Протестната комисия и международен съдия, както и от президентите на двата яхт клуба Евгени Мавродиев /Порт Бургас/, и  Атанас Кобарелов /Черноморец Бургас/.

Ето и имената на призьорите:

Оптимист Юноши Старша възраст:

1. Димитър Вангелов - ОМК Несебър 2000

2. Христо Жеглев - ОМК Несебър 2000

3. Александър Ялъмов - ЯК Черноморец Бургас

Оптимист Девойки Старша възраст:

1. Катрин Събева - ЯК Черноморец Бургас

2. Марина Димитрова - ЯК Черноморец Бургас

3. Станислава Тодорова - ЯК Порт Бургас

Оптимист Девойки Младша възраст:

1. Селин Тюркер - Турция

2. Диана Маркова - ЯСК Несебър 2009

3. Леда Михова - ЯК Черноморец Бургас

Оптимист Юноши Младша възраст:

1. Владислав Маринов - ОМК Несебър 2000

2. Веселин Йовчев - ОМК Несебър 2000

3. Клемент Съръство - ЯК Порт Бургас

Клас 420:

1. Екипаж Франгопол Марцел и Нагу Раду - Румъния

2. Екипаж Стамо Тенев и Роксана Кобарелова - ЯК Черноморец Бургас

3. Екипаж Александър Филисян и Никола Кобарелов - ЯК Черноморец Бургас

Клас Лазер 4.7 Девойки:

1. Деница Русева - ЯК Черноморец Бургас

2. Ванеса Филисян - ЯК Черноморец Бургас

3. Соня Петкова - ЯК Черноморец Бургас

Клас Лазер 4.7 Юноши:

1. Георги Максимов - ОМК Несебър 2000

2. Живко Йорданов - ЯК Порт Бургас

3. Иван Димов - ОМК Несебър 2000



Снимка на Деня

Красотата на парк "Кайлъка"