Безпомощен Левски отнесе тройка от ЦСКА

Милисавлевич, Попов и Гъргоров вкараха за паметната победа на армейците

Безпомощен левски загуби от ЦСКА с класическото 0:3 вечното дерби в родния футбол, съобщи Sportline.bg. Армейците нанесоха своя съкрушителен удар само в рамките на 6 минути през първото полувреме. Милисавлевич, Попов и Гъргоров се разписаха в противниковата врата за удоволствие на 7-8 хиляди червени фенове на националния стадион „Васил Левски”.

ЦСКА откри резултата в 31-ата минута след уникална асистенция на Емил Гъргоров. Бадема пусна страхотен пас към Милисавлевич, който се оказа сам срещу вратаря Блажевич. Сърбинът овладя хладнокръвно топката и опъна мрежата за 1:0.

Четири минути по-късно Апостол Попов засече с глава центриране от фаул и удвои резултата.

В 37-ата минута резултатът стана класически. Милиев направи безобразна грешка и вместо да изчисти топката в тъч остави да му бъде отнета от марсиньо. Бразилецът нахлу в пеналта и пусна успореден на голлинията пас към Гъргоров, който на празна врата вкара за окончателното 3:0.