Втора драматична победа у дома за Нефтохимик 2010

04-11-2013, 12:36

Марин Боянов

Нефтохимик 2010 оглави класирането в женската НБЛ

Борислава Христова бе най-резултатна за нашите с 21 точки

Момичетата на Петко Маринов стигнаха до трета победа в женската НБЛ и втора като домакини. Успехът дойде трудно и след продължения за крайното 72-67 срещу тима на Хасково. Двата отбора изиграха интересен двубой, който премина през интересни обрати.
Нефтохимик успя да се откъсне напред, като през втората част разликата стана двуцифрена. В последните минути на полувремето обаче гостенките успяха да намалят резултата. До края на мача двата тима често сменяха водачеството, а минута и половина преди финалната сирена гостите дръпнаха с 2 точки. При оставащи по-малко от 30 секунди обаче Каролин Дейвис изравни и мачът отиде в продължение.
В допълнителното време Нефтохимик 2010 отбеляза 6 безответни точки, които се оказаха решаващи за крайния успех със 72:68.
Борислава Христова бе най-резултатна за нашите с 21 точки, а Каролин Дейвис направи дабъл дабъл със 17 точки и 19 борби.

В следващия кръг Нефтохимик 2010 гостува на Левски.