Нефтохимик 2010 оглави класирането в женската НБЛ

Черноморец записа втори неуспех при мъжете

Нефтохимик 2010 регистрираха вторапоредна победа в Националната Баскетболна Лига след като момичетата на Петко Маринов се наложиха като гости над Берое (Стара Загора) с 86:69. Лаурин Бел направи „трипъл-дабъл” – 24 точки, 11 асистенции и 10 борби, Анета Митева и Мария Желязкова се отчетоха съответно по 14 и 13 точки за успеха.

Баскетболистките от Бургас държаха в свои ръце инициативата още от първия съдийски сигнал и без особени проблеми стигнаха до двуцифрена преднина само след десет минути игра – 24:10. В оставащото време на мача нашите заиграха тактически и поддържаха разликата от 14 до 17 точки, за да дойде краят при резултат 86:69.
След двете победи вицешампионките от Нефтохимик 2010 оглавиха класирането в женската НБЛ.

В същото време Черноморец записа втори неуспех при мъжете. Баскетболистите на Дечо Коешинов отстъпиха в морското дерби на Черно море порт Варна със 73:68. В оспорван и равностоен двубой, гостите се представиха по-добре в последната част. На полувремето нашите водеха с с 33:29, но именно в последната част гостите отбеляза 27 точки срещу 19 за домакините и така спечелиха мача, който губеха до третата четвърт.