Лудогорец не остави шанс на ЦСКА

Александров и Мисиджан донесоха успеха на шампионите

Лудогорец надигра и заслужено победи с 2:0 ЦСКА като гост в дербито на 17-ия кръг на А група, пише Sportline.bg.

Преди началото на двубоя Димитър Пенев и Димитър Марашлиев символично изпълниха начален удар по случай 40 години от великата победа на ЦСКА над Аякс с 2:0. В първите минути Лудогорец започна по-активно. В 9-ата минута Кайсара центрира остро в пеналта и намери Мисиджан, който центрира обратно към бразилеца, но ударът му с глава мина на сантиметри от лявата греда на Черни.

ЦСКА се окопити в следващите минути. В 18-ата Марсиньо стреля прекрасно от пряк свободен удар от близо 30 метра, но Владо Стоянов се намеси блестящо и спаси вратата си. В 28-ата Марселиньо изведе Мишо Александров, а той успя да открие след колеблива намеса на Черни. До края на полувремето разградчани имаха още няколко възможности за гол, но пропуски направиха Ешпиньо и Александров. В последната минута на първата част Морейра можеше да изравни, но Владо Стоянов успя да избие в корнер.

Още в първата минута на втората част Марселиньо изпусна уникален шанс да удвоислед центриране на Кайсара. 3 минути по-късно Роман Безяк намери Марселиньо, а бразилецът се освободи от Менди и Фо-Поре, след което стреля в гредата, а Върджил Мисиджан не сбърка при добавката за 2:0. В този момент феновете на ЦСКА започнаха да хвърлят димки и предмети на терена, а Георги Йорданов бе на път да прекрати мача. В 78-ата минута Безяк можеше да се разпише, но Черни отби ударът му с глава в гредата.

Така Лудогорец продължава да е едноличен лидер в класирането с 40 точки от 17 кръга. ЦСКА продължава да е на трета позиция с 29 пункта.

ЦСКА: 12. Черни, 19. Попов, 6. Менди, 14. Илиев (к.), 37. Фо-Поре, 5. Янчев, 18. Чочев (75 - 16. Хауърд), Милисавлевич (54 - 7. Сидибе), 23. Гъргоров, 10. Марсиньо, 41. Морейра

РЕЗЕРВИ: 99. Колев, 7. Сидибе, 8. Дюлгеров, 16. Хауърд, 21. Василев, 25. Грънчов, 71. Карачанаков

Треньор: Илиян Василев

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 25. Минев, 5. Барт, 27. Моци, 80. Кайсара, 8. Ешпиньо, 18. Дяков (к.), 93. Мисиджан (69 - 73. Стоянов), 84. Марселиньо (77 - 14. Бургзорг), 7. Александров (89 - 77. Витиня), 9. Безяк

РЕЗЕРВИ: 91. Чворович, 11. Кишада, 14. Бургзорг, 20. Шоко, 55. Терзиев, 73. Стоянов, 77. Витиня

Треньор: Стойчо Стоев