Локо (Пд) извъртя 1:1 срещу втория в Унгария (СНИМКИ)

Тижани Белаид се разписа във вратата на Видеотон след непряк свободен удар

Локомотив (Пд) завърши 1:1 срещу унгарския Видеотон в първия си мач от турнира „Казино Марбея Къп”. Това бе трета контрола на черно-белите от началото на годината. Единственият гол за смърфовете бе дело на Тижани Белаид в 49-ата минута след непряк свободен удар.

Мачът срещу втория във временното класиране в унгарския шампионат се игра под акомпанимент на духов оркестър, който репетира близо до Общинския стадион на Марбея.

Първите 15 минути минаха без сериозни опасности пред двете врати. Първият точен удар към една от двете врати беше в 18-ата минута, когато дефанзивният халф на Видеотон – Тот, шутира от дъгата пред наказателното поле, но Йордан Господинов спаси.

Малко по-късно удар от разстояние на Шолноки уцели в главата Сашо Тунчев и играта бе спряна за около 2 минути.

В 36-ата минута Жозеф Мендес бе съборен в наказателното поле на Видеотон, но съдията не се престраши да отсъди дузпа, което доста ядоса и футболистите на Локо и хората от техническия щаб.

При следващата атака смърфовете отправиха първия си точен изстрел към вратата на унгарците. Това направи Крис Гади, но вратарят на Видеотон изби в корнер.

Локо (Пд) поведе в резултата в 49-ата минута. Това направи Тижани Белаид след изпълнение на непряк свободен удар. Върната от играч на Видеотон топка към вратаря бе уловена от него с ръце, което доведе до нарушението в наказателното поле на унгарците. Целият отбор на Видеотон се нареди на голлинията, Здравко Лазаров и Камбуров отиграха триково, но съдията повтори изпълнението.

При повторението Лазаров пусна топката между краката на Камбуров, а зад него Тижани я вкара между всички футболисти на унгарците за 1:0.

В 56-ата минута Адам Гурчо изскочи от съмнително за засада положение и центрира към наказателното поле. Там Неманя Николич засече с глава за 1:1.

Две минути по-късно Николич можеше да вкара за втори път с глава, но от близко разстояние прати топката в аут.

Локо игра в състав:

12. Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров (71- 17. Костадин Марков), 18. Асен Георгиев, 33. Александър Тунчев (75- 14. Тихомир Трифонов), 87. Диего Фераресо, 20. Тижани Белаид, 3. Валери Георгиев (77- 6. Георги Коруджиев), 91. Крис Гади (69- 9. Дани Кики), 77. Здравко Лазаров-к (60- 27. Александър Якимов), 11. Мартин Камбуров (63- 22. Аласан Н’Дайе), 45. Жозеф Мендес (71- 89. Станислав Маламов).

Следващият мач на Локо (Пд) от турнира е в петък (24 януари) от 17,00 часа българско време срещу латвийския Юрмала. В другия двубой от днес украинският Днипро разгроми Юрмала с 8:1.