Баскетболистките продължиха победния си ход

С този четвърти пореден успех Нефтохимик вече има в актива си 9 победи и 5 загуби и дели 2-то място с Монтана

Нефтохимик 2010 записа нова победа в женската НБЛ срещу Берое в Стара Загора. Момичетата на Петко Маринов победиха домакините с убедителното 72-50.  Решаваща за победата се оказа втората част, в която на практика нашите решиха изхода на двубоя.

Нефтохимик тръгна добре и поведе с 9-2, но пък домакините съумяха да изравнят. Малко след началото на втората част разликата бе само 1 точка, но в последните й осем минути нефтохимик 2010 направи серия от 23-0 и на практика с това реши мача от интрига.

С този четвърти пореден успех Нефтохимик вече има в актива си 9 победи и 5 загуби, а следващата седмица тимът е домакин на Хасково 2012.

Над всички за победителките бе центърът Глория Браун, която завърши с 22 точки и 16 борби. Секуина Томас се отчете с 12 и 6, а Лорън Бел добави 10 точки и направи 9 асистенции.

След поредната си победа Нефтохимик вече дели второ трето място с Монтана с актив от 23 точки, на точка пред шампионките от Дунав 8806, които обаче имат два мача по-малко.