Локо се опъна на Динамо (Киев), но падна с 0:2

Черно-белите удържаха без гол във вратата си до 69-ата минута

Локомотив (Пд) загуби от Динамо (Киев) с 0:2 в поредната си престижна контрола от лагера в Марбея. Неофициален дебют за черно-белите направиха Ангел Йошев, Хамед Намуши и Юрий Бавин. Пловдивчани се държаха равностойно на своя именит съперник до 69-ата минута, когато падна първият гол в мача. Второто попадение пък дойде в 87-ата минута.

Първата опасна атака в мача създадоха играчите на Локо. Още във 2-ата минута Маламов проби към наказателното поле и шутира от 15 метра, но вратарят Александър Рибка спаси.

При ответната атака Асен Георгиев успя да изчисти топката от голлинията, след като Идейе от Динамо отправи опасен удар от 7-8 метра.

В 12-ата минута след центриране на Крис Гади топката стигна до Аласан Н’Дайе, който засече с глава, а топката облиза гредата и излезе в аут.

Десет минути по-късно Н’Дайе изскачаше сам срещу вратаря на Динамо (К), но бе съборен от Макаренко. Реферът не посмя да отсъди дузпа, но вдигна жълт картон на капитана Здравко Лазаров заради последвалите протести.

В края на първото полувреме Юнес Беланда засече с глава центриране от крилото, при което топката се удари в напречната греда зад Йордан Господинов.

Пет минути след почивката Локо (Пд) стигна до още едно сериозно положение за откриване на резултата. Току-що влезлият Хамед Намуши пусна пас към Гади, който центрира остро към наказателното поле. Там Камбуров не успя да отиграе, но топката стигна до Якимов, който шутира силно, но покрай гредата в аут.

В 55-ата минута Якимов пропусна още една отлична възможност да отбележи. Йордан Тодоров центрира остро отдясно, а Якимов посрещна топката от воле шутира от воле, но отново в аут.

Така се стигна до 69-ата минута, когато динамо Киев откри резултата. Ярмоленко центрира на далечната греда, където Мбокани бе оставен непокрит и без проблеми вкара за 0:1.

Три минути преди края на мача украинският тим затвърди победата си с втори гол. Това направи Ярмоленко, след като финтира в наказателното поле трима футболисти на Локо и простреля от 11-12 метра Кирил Акалски за крайното 0:2.

Локо (Пд) игра в състав:

12. Йордан Господинов (46- 23. Кирил Акалски), 7. Йордан Тодоров (63- 6. Ангел Йошев), 18. Асен Георгиев, 14. Тихомир Трифонов (46- 33. Александър Тунчев), 87. Диего Фераресо (78- 6. Георги Коруджиев), 22. Аласан Н’Дайе (46- 3. Валери Георгиев), 28. Стелиос Илиадис (46- 75. Хамед Намуши), 89. Станислав Маламов (46- 91. Крис Гади), 77. Здравко Лазаров-к (46- 11. Мартин Камбуров), 16. Юрий Бавин (46- 20. Тижани Белаид), 27. Александър Якимов (78- 21. Станко Йовчев).