Левски спря победния ход на баскетболистките

В следващия кръг, на 9 февруари /неделя/, момичетата на Петко Маринов приемат Дунав 8806

Нефтохимик 2010 загуби последния си мач от първенството на НБЛ от лидера в класирането Левски с резултат 74-58. Нашите момичета изиграха силно първо полувреме, но след паузата „сините” се активизираха и успяха да обърнат резултата в своя полза. Така Левски сложи край на победната серия от пет последователни успеха за баскетболистките на Нефтохимик.

За нафтата най-резултатна със 17 точки и 7 борби бе Борислава Христова, 14 точки и 10 борби добави Секуина Томас, а Глория Браун се отчете с 12 точки и 12 борби.

След поредния мач отборът на Нефтохимик има в актива си 10 победи и 6 загуби и заема четвъртото място във временното класиране. В следващия кръг, на 9 февруари /неделя/, момичетата на Петко Маринов приемат в дербито на кръга отбора на Дунав 8806.