Нефтохимик измъкна победата срещу Дунав в баскетболното дерби при жените

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Рилски спортист

Нефтохимик победи  Дунав 8806 със 71-67 в мач от първенството на женьката НБЛ.След успеха над шампионките на страната момичетата на Петко Маринов се изравниха с русенки в класирането, като и двата отбора са постигнали по  11 победи и 6 загуби. В момента те делят 2-ро, 3-то място, а лидер е столичния Левски.

Мачът започна доста оспорвано като в началото предимството бе за Дунав, чиито състезателки взеха аванс, който запазиха до почивката.

През цялата трета част гостите имаха малка преднина, която в края на третата част бе ликвидирана, а резултатът изравнен при 47-47. Нефтохимик започна много силно последната четвърт и поведе с 5 точки в резултата, а  тази разлика се запази до 2-3 минути преди сирената. Тогава гостенките взеха изициативата и отново изравниха резултата след серия от 8 точки. В края Лорън Бел изведе Нефтохимик напред, а след грешка на русенки отново Бел бе фаулирана и вкара още два наказателни удара, оформяйки крайния резултат 71:67 за Нефтохимик.

За победителките Борислава Христова отбеляза с 25 точки и 8 борби, 15 плюс 7 добави Глория Браун, а с 14 и 9 завърши Лорън Бел.

В следващия кръг Нефтохимик гостува на Рилски спортист.