Акулите изпуснаха Локо в края

Отборът на Черноморец не успя да се наложи над Локо Пловдив след като водеше в резултата до 89-та минута в последния мач от 25-тия кръг на първенството на А футболната ни група. Попадение за гостите падна в 14-та минута, когато Милен Василев напредна отляво и подаде към Лъчезар Балтанов, който със силен удар по земя не остави шансове за Йордан Господинов. Изравнителния гол вкара Намуши след фаул и точен изстрел с глава в 89-та минута на мача.

Мачът премина в добро темпо като домакините атакуваха, а гостите използваха всяка възможност да контраатакуват опасно.

В 34-та минута Симеон Райков получи топката вдясно в наказателното поле и подаде към Годфред Бекое, откъдето обаче нападателчт на акулите стреля, но Асен Георгиев изби от голлинията. От своя страна и футболистите на Локомотив Пловдив Мартин Камбуров и Тижани Белаид опитаха удари, които обаче бяха спасени от вратаря на гостите Живкович.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от играта през първите 45 минути. Домакините задържаха повече топката, но трудно стигаха до удобни позиции за стрелба. Все пак отново Камбуров и Белаид опитаха шанса си, но без успех. Димитър Димитров пусна в игра опитният Ванчо Траянов, а по-късно повторен дебют със синята фланелка направи и Бранимир Костадинов. Домакините опитаха с хаотичен натиск да стигнат до изравнително попадение, но пък тогава се получаваха пространства за бързите Милчо Ангелов и Бранимир Костадинов, които на два пъти стигнаха в опасна близост до вратата на домакините, но без да застрашат опасно Господинов.

В 87-та минута при свободен удар пред вратата на Живкович, вратарят на Черноморец спаси удар с глава на Белаид от непосредствена близост. Само минута по-късно Намуши се извиси над всички в наказателното поле на акулите и с точен удар с глава донесе равенството за Локо.

Резултат:

Локомотив (Пд) - Черноморец 1:1
0:1 Лъчезар Балтанов (14), 1:1 Хамед Намуши (90)

Локомотив: 12.Йордан Господинов, 30.Йордан Тодоров, 87.Диего Фераресо, 18.Асен Георгиев, 33.Александър Тунчев, 42.Хамед Намуши, 20.Аймен Белаид, 22.Аласан Н`Дайе, 77.Здравко Лазаров (66-10.Александър Якимов), 7.Спас Делев, 11.Мартин Камбуров

Черноморец: 1.Младен Живкович, 13.Траян Траянов, 21.Александър Дамчевски, 25.Крум Стоянов, 44.Венелин Филипов, 30.Лъчезар Балтанов, 7.Милчо Ангелов, 11.Симеон Райков (67-70.Бранимир Костадинов), 45.Славчо Шоколаров, 4.Милен Василев (87-8.Милен Гамаков), 10.Годфред Бекое (46-17.Ванчо Траянов)

Главен съдия: Георги Йорданов