„Берое“ обърна „Черноморец“ в Бургас

Зелените завършват първата част на шампионата на осмо място

„Берое“ постигна пълен обрат над тима на „Черноморец“ при гостуването си в Бургас, побеждавайки с 1:3, в предпоследен двубой на последния 26-и кръг на „А“ професионална футболна група.

Домакините откриха резултата чрез Годфред Бекое малко преди края на първото полувреме, а в добавеното време към 45-те Георги Костадинов го изравни. Шест минути след началото на втората част Атанас Зехиров направи 1:2, а в продължението на срещата Елиаш да Силва донесе победата на „старозагорци“.

След тази победа възпитаниците на Петър Хубчев събраха актив от 39 точки, завършвайки на осмо място в подреждането.

Според програмата на провеждане на втората част на шампионата „заралии“ ще почиват в следващия кръг. Следващият официален двубой на „зелено-белите“ ще е около 22-и март срещу столичния „Славия“.