Локо не остави никакъв шанс на Добруджа

Смърфовете са 99% на полуфинал за Купата след 3:0 срещу жълто-зелените

Локомотив (Пд) победи втородивизионния Добруджа с 3:0 като гост в първи четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България. За черно-белите се разписаха капитанът Здравко Лазаров, Аласан Н’Дайе и Крис Гади. Официален дебют за пловдивчани направи защитникът Ангел Грънчов. Реваншът е след седмица на Лаута.

Първите 15-ина минути от двубоя на стадион „Дружба” преминаха без интересни ситуации пред двете врати.

В 17-ата минута черно-белите създадоха първото си 100-процентово положение за гол. Диего изрита балонно една топка към малкото наказателно поле. Там Крис Гади изскочи сам срещу вратаря и от 5 метра засече с десния крак от въздуха, но над напречната греда.

В 28-ата минута Лазаров пробва бомбен шут от 25 метра. Топката срещна ръката на бившия играч на Локо (Пд) Костадин Гаджалов, който беше на метър пред наказателното поле, но не последва сигнал на съдията за фаул.

Локо (Пд) откри резултата в 31-ата минута. Вратарят на домакините Алекс Конов сбърка при изнасянето на топката и я подаде право в краката на Лазаров. Той напредна в пеналта, финтира Колев и с шут с десния крак би покрай Конов за 0:1.

Пет минути по-късно Гади изведе Тижани Белаид по десния фланг.  Тунизийският халф шутира от въздуха, но топката профуча над напречната греда.

Единственото чисто положение за домакините бе създадено в 41-ата минута. Ивайло Димитров напредна по лявото крило, след което центрира топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Кристиян Малинов засече от движение с левия крак, но високо в аут.

Черно-белите решиха всичко с второ попадение малко след почивката. В 51-ата минута пловдивчани направиха страхотна триходова атака. Тя започна от Александър Якимов през центъра на терена. Последва остър пас на дясно към Крис Гади, който изскочи сам срещу вратаря и пусна пас наляво към непокрития Аласан Н’Дайе, който засече с крак на празна врата за 0:2.

Малко след това попадение Н’Дайе бе много близо до втори гол. Той бе изведен с глава от Крис Гади и от 5 метра фронтално срещу противниковата врата засече също с глава, но над напречната греда.

Последва лек натиск на добруджанци, които създадоха две чисти положения чрез влезлия на смяна Иван Цачев, но и при двата му удара Господинов показа отличен рефлекс и спаси.

Домакините имаха и претенция за дузпа заради събаряне на Станоев от Хамед Намуши, но реферът не посочи бялата точка.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Крис Гади вкара за 0:3. Французинът получи топката в наказателното поле и въпреки че около него имаше четирима бранители, той успя да шутира с десния крак в мрежата.

Локо (Пд) игра в състав:

12. Йордан Господинов, 30. Йордан Тодоров (64- 17. Костадин Марков), 18. Асен Георгиев, 33. Александър Тунчев (77- 25. Ангел Грънчов), 87. Диего Фераресо, 22. Аласан Н'Дайе, 42. Хамед Намуши (68- 28. Стелиос Илиадис), 91. Крис Гади, 10. Александър Якимов, 20. Тижани Белаид, 77. Здравко Лазаров – к.