Баскетболистките загубиха от Хасково в равностоен мач

В момента баскетболистките на Нефтохимик са трети с актив от 13 победи и осем загуби

Нефтохимик 2010 загуби като гост от Хасково с резултат 90:82  в първенството на женската НБЛ. Момичетата на Петко Маринов спечелиха първата част, но на полувремето Хасково успя да излезе напред след силна серия  - 45:37.

До края двубоят премина равностойно, като Нефтохимик спечели третата част и заличи предимството на домакините до 3 точки. В последната четвърт отново Хасково бе по-активния отбор и взе преднина с още пет точки за крайното 90:82. Така в един равностоен двубой бургаските баскетболистки загубиха в пореден мач от Хасково след като преди по-малко от месец те бяха отстранени и от борбата за Купата на България от същия съперник.

Анета Митева вкара 21 точки, 18 точки и 11 борби записа Глория Браун, а с 16 точки и 8 овладени топки се отчете Лорън Бел. В момента баскетболистките на Нефтохимик са трети с актив от 13 победи и осем загуби. В следващия кръг нашите момичета приемат тима на лидера в класирането Левски.