Бургаските Мускетари обраха медалите на Държавното първенство по фехтовка

Малките фехтовачки на сабя до 10 години взеха 3 медала от 4 възможни

На 15 и 16 март в гр. Пловдив се проведе Държавното първенство по фехтовка финали. В него взеха участие деца от всички клубове в цялата страна, и претендентите за шампионската титла в различните възрасти и оръжия бяха стотици.

Въпреки голямата конкуренция малките  Бургаски мускетари успяха да покажат класа и перфектна подготовка и заеха призовите места.

Малките фехтовачки на сабя до 10 години взеха 3 медала от 4 възможни. Ето и класирането:

Марина Апостолова - Фехтовален клуб „Несебър“  - 7-мо място

Много ценен е успеха на момичетата и момчетата в по-голямата възрастова група до 13 години, на оръжие сабя, където участниците бяха при момчетата 39 фехтовачи от цяла България и 32 момичета. Ето и класирането при тях:

Сабя Момчета до 13 години:

Почетното 3-то място и първи медал до 13 години на сабя при момчета успя да спечели

Петър Иванов - Фехтовален клуб „Корсар“ Бургас – 3-то място, бронзов медал

Георги Аладжов - Фехтовален клуб „Корсар“ Бургас – 6-то място

Георги Златаров - Фехтовален клуб „Корсар“ Бургас – 9-то място

Сабя Момичета до 13 години:

Мария Симеонова - Фехтовален клуб „Корсар“ Бургас – 5-то място

Антония Сарафова - Фехтовален клуб „Корсар“ Бургас – 10-то място

В отборното състезание в неделя при момчетата до 13 години на сабя, отборът на Фехтовален клуб „Корсар“ Бургас зае ІІ-място, и взе сребърните медали от състезаващите се 12 отбора от цяла България.

Момичетата заеха  4-то място при отборната надпревара на сабя до 13 години.