24-03-2014, 07:51

Марин Боянов

Баскетболистките загубиха от Хасково в равностоен мач

В последния кръг от редовния сезон на 26-ти март, Нефтохимик приема в зала "Бойчо Брънзов отборът на Рилски Спортист Самоков

Баскетболистките на „Дунав 8806“ победиха „Нефтохимик 2010“ с 93:66 (29:13, 23:15, 24:22, 17:16).

Домакинините започнаха по-добре срещата. Първите точки дойдоха след точна стрелба отблизо на Зорница Костова. По-малко от 6 минути след началото авансът на „сините феи“ вече бе двуцифрен, а първата част приключи при 29:13 в тяхна полза.

През втората част домакините продължиха да надиграват съперника. Те поддържаха преднина от над 20 точки до почивката, дошла при 52:28 за русенския тим.

След подновяването на играта Георги Божков заложи на сериозна ротация, а дунавският аванс стигна до 36 точки за 69:33. Бургаският тим все пак успя да намали изоставането си дори до 23 точки, но 10 минути преди края таблото показваше 76:50 за шампионките. В последната част мачът се доиграваше, а финалната сирена фиксира 93:66 за „Дунав 8806“.

За Нефтохимик 2010 по 13 точки вкараха Секуина Томас и Мария Желязкова, а 10 и 7 асистенции добави Лорън Бел.

В последния кръг от редовния сезон на 26-ти март, Нефтохимик приема в зала "Бойчо Брънзов отборът на Рилски Спортист Самоков. При победа момичетата на Петко Маринов ще завършат трети след отборите на Левски и Дунав.