Нафтата сгъна Любимец на три

Със спечелените три точки нафтата вече има 15 в актива си и се доближи до Любимец и Пирин Гоце Делчев, които са с по 18

Отборът на Нефтохимик най-после постигна победа, след като това не се бе случвало от 3 ноември миналия сезон, когато „шейховете“ победиха Черноморец на стадион Хаджи Димитър в Сливен с 1:0.

Гостите от Любимец откриха резултата в 13-та минута, но само две минути по-късно младежккия национал Живко Петков успя да изравни. До края на полувремето Нефтохимик бе по-добрият отбор, но пропуски не позволиха отборът да се оттегли на почивката с аванс.

След почивката събитията на терена не се промениха и Нефтохимик продължи да доминира. Най-напред в 60-та минута Гроги Петков покачи на 2:1, а малко по-късно Ерай Карадайъ отбеляза дебютното си попадение за отбора на домакините и така оформи крайното 3:1.

Със спечелените три точки нафтата вече има 15 в актива си и се доближи до Любимец и Пирин Гоце Делчев, които са с по 18. При успех в следващия кръг срещу отбора на Пирин, Нефтохимик има шанс най-после да напусне последното място в класирането.