Херо пусна младите акули и спечели мача със Славия

Милчо Ангелов отбеляза победния гол след като хладнокръвно преодоля няколко защитници и вратаря Георги Петков

Черноморец запази надеждата за оцеляване жива, след като победи Славия с 2;1 на стадион Лазур. Гостите откриха резултата след фаул изпълнен от Янко Сандански в средата на първата част, но през второто полувреме най-добрият чужденец в отбора Карлос Фонсека и младежкият национал Милчо Ангелов направиха пълен обрат.

Почти 30 минути домакините играха с човек повече след като Цветомир Панов от Славия бе изгонен от игра за втори жълт картон.

Славия бе по-активният отбор през първото полувреме, но нападателите направиха доста пропуски и логичното се случи. През втората част домакините излязоха пределно мобилизирани и успяха да направят пълен обратот 0:1 до 2:1 в мача.

През втората част на терена се появиха младите надежди Милчо Ангелов и Милен Гамаков, които дадоха своя принос за победата. Ангелов отбеляза победния гол след като хладнокръвно преодоля няколко защитници и вратаря Георги Петков.

След като преди няколко дни помощникът на Херо Петър Колев заяви след загубата от Берое, че чужденците не се представят според очакванията, сега бе даден шанс за изява на повече от младите български футболисти и резултатът не закъсня. Акулите взеха безценни три точки, които запазват жива интригата за оцеляване.