Всички резултати на беройската школа от седмицата

Заради Великденските празници мачовете на ДЮШ на „Берое“ за седмицата приключиха днес.

През настоящата седмица се изиграха шест мача с участието на различните отбори от школата, в които младите таланти постигнаха 5 победи и 1 равенство.„Берое“ U19 разгроми гостуващия състав на „Славия“ с 5:1 в мач от Елитната група до 19 г. Момчетата на Иван Гаджев бяха много по-добрият отбор през целия двубой, създадоха повече положения,

надиграха противника и съвсем заслужено триумфираха с този резултат.
Гостите първи отбелязаха гол – още в 4-та минута точен за „Славия“ бе Иван Колев. Димитър Трайков изравни в 22-та минута, а Венци Иванов даде преднина на своя отбор в 34-та минута. През второто полувреме нови голове добавиха Александър Манолов в 50-та, Ангел Костов в 78-та и Ивелин Илиев в 90-та. След тази победа „Берое“ U19 събра актив от 41 т. и се намира на шесто място в Елитната група до 19 г.

Отборът на „Берое“ победи връстниците си от „Славия“ с 1:0 в мач от Елитната група до 17 г., който се игра на Изкуствен терен в комплекс „Берое“. Голът за зелено-белите падна в 75-та минута и бе дело на Руси Чернаков. Двубоят бе равностоен в по-голямата си част, с редица единоборства и положения пред двете врати.
В крайна сметка обаче беройци наложиха волята си и се поздравиха с крайния успех.По този начин „Берое“ U17 събра актив от 34 т. в Елитната група до 17 г. и е на осмо място в класирането.

Видео репортажи от двата двубоя ще бъдат излъчени в предаването #СВЕТЪТеБЕРОЕ в понеделник по клубната телевизия в интернет.

В областната група при младшата, където играе „Берое“ 98, възпитаниците на Владислав Януш победиха с 0:1 в гостуването си на „Загорец“ 98 (Нова Загора). Голът вкара Цветелин Атанасов в 22-ата минута. Отборът е на първо място в групата със значителна преднина пред втория.

„Берое“ 99 победи с 3:0 в домакинската си среща „Стара Загора“ 99 и по този начин, 4 кръга преди края си осигури първото място и на теория.

Момчетата на Атанас Димитров се класират за Републиканското първенство. Резултатът в двубоя с  градския съперник бе открит в 20-та минута от Данчо Свиленски, който бе изведен в коридор от Йоан Атанасчев. Резултатът бе удвоен в 52-та минута от Мариан Тонев, който намери целта с прехвърлящ удар фронтално на вратата. Крайното 3:0 оформи Йордан Щерев с гол в 59-та минута. Щерев получи топката след атака по дясното крило и се разписа след плътен удар от наказателното поле.

През втората част имаше доста чисти положения за „Берое“, но Свиленски и Щерев не успяха да направят резултата още по-категоричен.

„Зелено-белите“ имаха превъзходство през целия двубой, но бяха колебливи и разконцентрирани в завършващата фаза.

Мачът на „Берое“ 2000 в Кортен срещу година по-големите местни футболисти бе отложен.

Днес „Берое“ 2001 се наложи с 4:0 над гостуващия „Стара Загора“ 2001. Резултатът бе открит от Мирослав Илиев, а нови попадения добавиха Николай Йорджев, Мартин Маринов и Емил Колев. „Берое“ 2001 излезе със следния състав: Димитър Славов, Николай Йорджев,  Стилиян Бенев, Мартин Кирев, Стоян Вергиев, Кирил Кирев, Галин Генчев, Мартин Маринов, Емил Колев, Велин Желязков и Мирослав Илиев.

Единственото равенство бе в Нова Загора, където местният „Загорец“ 2001 и „Берое“ 2002 завършиха при 3:3. Хеттрик за „зелените“ вкара Христо Петров.