Марица на полуфинал, чака съперника си

Пловдивчанки и Левски ще определят днес победителя в групата от държавното по волейбол за девойки

Марица (Пловдив) безапелационно се класира за полуфиналите на Държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст.

Младите пловдивчанки спечелиха чисто първите си два мача в Група А на финалите в Пловдив и днес ще спорят с другия все още непобеден тим – Левски (София), за първото място в групата.

Марица премина експресно през ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) с 3:0 (25:13, 25:7, 25:11) и през Пирин (Разлог) с 3:0 (25:14, 25:12, 25:15), за да оглави временното класиране в групата с равен брой точки, но по-добро точково съотношение от подгласника Левски.

Крайният победител в групата обаче ще бъде определен днес, когато от 17:00 часа в зала Лаута Жълти и Сини ще се изправят едни срещу други в директен двубой.

Според класирането в двете групи ще бъдат определени и двете двойки за полуфиналите на кръст утре.

В другата Група Б ЦСКА (София) се нуждае от спечелването на само един гейм срещу последния Велбъжд (Кюстендил) днес, за да си осигури първото място, докато Казанлък Волей (Казанлък) и Локомотив 1929 - Нидо (София) ще влязат в директна битка за второто място.