Пловдивско дерби в София - Евроколеж наказа ПУ с 1:0

Жълто-сините се класираха на полуфинал в студентското първенство

Отборът на Европейския колеж по икономика и управление се класира на полуфинал на студентското първенство, след като победи ПУ „Паисий Хилендарски” с 1:0 в София.

Срещата на терена на НСА беше много лош, а силният дъжд допълнително усложни двата състава.

Синьо-жълтите доминираха в цялата среща и само добрите изяви на Димитър Грабчев спасиха ПУ от по-голям резултат.

Единственият гол в мача падна в 26-ата минута. Алил Карадашев с пас от центъра намери Мирослав Караилиев в наказателното поле. Играчът овладя топката и стреля силно покрай Грабчев за 1:0.

Малко по-късно играещият в Спартак (Пд) Светослав Читаков беше изведен сам срещу Иванов, но стражът на колежани изби. В 37-ата минута бившият халф на Ботев (Пд) Васил Гуджев разтресе напречната греда над вратаря Иванов.

Успехът класира Евроколеж на полуфинал, където ще играе срещу НСА, които отстраниха НБУ с 3:0.

Срещата е на игрището на НСА в четвъртък от 18:00 часа.

ЕКИУ: Георги Иванов, Ангел Делчев, Георги Бъчваров, Христо Стамов, Алил Карадашев, Свилен Щерев, Йордан Хърков, Илхан Ибрамчик, Мирослав Караилиев, Петър Челебиев, Георги Куртев /Николай Николов, Борис Малев, Йордан Вранчев/.

ПУ: Димитър Грабчев, Йордан Дочев, Николай Парнаров, Светослав Куртов, Константин Атанасов, Джунейт Узунов, Борис Благоев, Георги Ставрев, Васил Гуджев, Светослав Читаков, Борислав Никифоров.