Марин Боянов

Деян Христов вкара два на ФК Бургас

Спартак 1918 - ФК Бургас в снимки

Мачът до последно бе под въпрос, заради падналите валежи

Футболистите на новака в Б футболната група Бургас надиграха убедително отборът на Шумен с 5:0 в контрола. Мачът до последно бе под въпрос, заради падналите валежи, но все пак в последния момент бе решено той да се играе на изкуствения терен в Поморие.

Двубоят премина изцяло под диктовката на бургазлии, които през миналия сезон играха мачовете си точно в Поморие и добре познават особеностите на този вид тревно покритие. През първото полувреме момчетата на Ангел Стойков отбелязаха три безответни гола чрез Станчев, Радев и Мечев.

През второто полувреме картината в мача не се промени. Домакините бяха много по-добрият тим на терена и закономерно отбелязаха още два гола. Точни бяха Станчев, който отбеляза второто си попадение в мача и Димитров, които доведоха резултата до крайното 5:0.