Младежи спечелиха купата на "Асикс" от Beach Volley Mania 2014

В надпреварата се включиха рекордните 24 мъжки и 8 женски отбора

Николай Манчев и Кристиян Петров станаха шампиони в турнира по плажен волейбол за Купата на "Асикс" от Beach Volley Mania 2014. В надпреварата за любители се включиха рекордните 24 мъжки и осем женски отбора. Заради големия брой желаещи мачовете се играха на две игрища - до бийч бара на "Сердика център" и до МГУ.
Манчев и Петров се представиха силно и стигнаха до златните медали. Във финала те победиха с 2:0 (21:19, 21:14) Стоян Зарков и Стоян Петров.Бронза взеха Илия Марковски и Борислав Мишовски. Двамата се наложиха с 2:0 (21:14, 21:15) срещу Антон Стефанов и Илиян Костадинов.

Шампионите бяха наградени от представителя на "Асикс" за България Любо Ганев. Те получиха от Volley Mania ваучер за спортна екипировка "Асикс" на стойност 260 лева, а другите медалисти - съответно за 80 и 30 лева. "Девин" осигури вода за участниците в турнира.
В първия женски турнир от Beach Volley Mania шампионки станаха Мария Аладжова и Яна Иванова. Победителките постигнаха убедителен успех с 2:0 (21:14, 21:14) срещу Теодора Терзиева и Силвия Дамянова в спора за титлата.
Рене Гълъбова и Габриела Ангелова заслужиха бронзовите отличия след триумф с 2:0 (21:17, 25:23) срещу Паолина Желева и Мария Панайотова. Зрелищен се оказа вторият гейм, завършил след оспорвани разигравания и преследване в резултата.Следващият турнир от Beach Volley Mania 2014 е на 9 и 10 август в София.