Созопол представи отбора в контрола срещу Поморие

24-07-2014, 09:58

Марин Боянов

Тачо бележи за Несебър при равенство със Созопол

Интересен факт за отбелязване е, че стадионът, който ще приеме мачове от ЕВРО 2015, вече е почти завършен

Пред около 1000 зрители, отборът на Созопол победи Поморие с 6:2. Възпитаниците на Румен Димов, които за пръв път в своята история ще играят в Б група имаха пълно преимущество на терена, за което говори и крайният резултат.

Бившите акули Мирослав Коев и Радион Фалаков отбелязаха първите два гола в мача, като първият гол бе за домакините, а вторият за гостите за 1:1. След това Созопол пое диктовката на събитията и чрез хеттрик на Кънев доведе нещата до 4:1 до почивката.През второто полувреме домакините бяха точни на два пъти, а Лефтеров от гостите отбеляза един гол от дузпа за крайното 6:2.

Интересен факт за отбелязване е, че стадионът, който ще приеме мачове от ЕВРО 2015, вече е почти завършен. В момента капацитета му е за 4000 зрители, като са готови двете трибуни около страничната линия. Предстои да се изгради паркингът към арената, както и трибуна зад южната врата, която ще бъде специално пригодена за фенове и с капацитет за 1000 зрители.