От 6 до 54 годишни, пореха морето с джет край Балчик (видео)

Призьорите си разделиха награден фонд от 13 хил. лв.

Второ състезание с джетове Balchik Jet Ski Competition се проведе вчера в Балчик. То е част от веригата Black Sea Open Jet Ski Tour 2014. Точно в  12:00 часа водещият Атанас Михайлов откри официално надпреварата в Балчик. Участниците се състезаваха в категориите: деца до 15 години, прав джет, седнал джет, съответно до 200 конски сили и над 200 конски сили и категория жени.

Началото на надпреварата стартира с участниците в категория Jet Ski – прав джет. Най-добър с общо време 04:34:19 мин. от двата проведени манша по трасето се оказа Ивайло Колев, следван от Христо Вълков с 04:34:58 минути и Иван Манолов с 04:41:28.

В категория Runabout – седнал джет в клас до 200 конски сили първото място зае Кристиян Киров, на второ се нареди Станислав Ангелов, трети остана Валентин Гергов.

Името на победителя в клас над 200 конски сили в категория седнал джет е Кристиян Киров.

Най-малките участници, заели първите позиции в категория прав джет, са Димитър Данов, Александър Петров и Калоян  Айрянов.

В категория жени най-бързи бяха Евелина Лабешка, Веселина Трифонова и Мадлен Лакова.

Най-малкият участник в състезанието бе на 6-годишна възраст, а най-големият бе на 54.

Общият награден фонд, който си разделят призьорите, е на стойност 13 000 лева.

За музиката по време на състезанието се погрижи DJ Владислав Рачков. В програмата участие взеха още Димчо Харалампиев, Young BB Young, 100 Кила, Free Dance Agency.

Състезанието се провежда с подкрепата на Община Балчик.