Бивши „смърфове” наказаха Локо във Варна

Пловдивчани загубиха с класическото 0:3 от Черно море

Локомотив Пловдив загуби с 0:3 като гост на Черно море в мач от 6-ия кръг на „А” група. По този начин черно-белите остават с актив от 6 точки. Попаденията за домакините вкараха футболисти, които са обличали екипа на Локо – Георги Божилов и Симеон Райков.

Първото опасно положение в мача бе пред вратата на Локомотив в 14-ата минута. След центриране от корнер Кирил Котев засече с глава, но защитникът Ангел Грънчов успя да изчисти топката от голлинията.

Три минути по-късно пловдивчани също изпуснаха добра възможност за гол. Здравко Илиев центрира отдясно към Мартин Камбуров, който свали с глава към Якимов и той шутира силно, но покрай гредата.

В 31-ата минута Локо получи правото да бие фаул. След изстрел на Камбуров обаче топката рикошира в стената.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Черно море откри резултата с помощта на двама футболисти, играли в Локо (Пд). Симеон Райков центрира от корнер в наказателното поле, където Георги Божилов засече неспасяемо с глава в мрежата - 1:0.

Локо започна зле второто полувреме, допускайки два нови гола в рамките на 7-8 минути.

В 56-ата минута Михаил Венков напредна по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Няколко футболисти се разминаха с топката и тя попадна в Симеон Райков, който зззасече с крак за 2:0.

В 63-ата минута отново Симеон Райков вкара за 3:0. този път това стана след директен удар от фаул, при който топката се удари в  Йордан Господинов и влезе в мрежата.

Малко след попадението Венелин Филипов изби топката от голлинията, след като Господинов бе прехвърлен.

СТАТИСТИКА:

Черно море – Локо (Пд) 3:0

Голмайстори: 1:0 Георги Божилов (43), 2:0 Симеон Райков (56), 3:0 Симеон Райков (63)

Черно море: Китанов, Сашо Александров, Котев, Живко Атанасов, Венков, Паланков, Даниел Георгиев (30- Стенио), Димо Атанасов (78- Димо Атанасов),  Райков, Петков, Божилов (72- Расим).

Локо (Пд): Йордан Господинов, Ивайло Димитров, Деян Молдованов, Ангел Грънчов, Ванчо Траянов, Богомил Дяков, Здравко Илиев (54- Благой Наков), Станислав Маламов-кап, Александър Якимов (71- Бирсент Карагарен), Мартин Камбуров (82- Бранимир Костадинов).

Съдия: Стефан Павлов

Жълт картон: Живко Петков (Черно море)