Цвети Пиронкова се връща в Топ 50

Пловдивчанката загуби от Серина Уилямс в Пекин, но спечели 95 точки за ранглистата

Серина Уилямс победи Цветана Пиронкова във втори кръг на основната схема на China Open в Пекин с резултат 6-2,6-3.

Световната №1 започна със сервис и ранен пробив и поведе с 3-0. Цвети обаче успя да върне пробива за 3-2. Последваха нови три гейма за Уилямс, в които и двете състезателки редуваха грешки и хубави изпълнения, но в крайна сметка сетът беше за Серина.

Във втория сет Пиронкова имаше шанс да пробие водачката в Световната ранглиста още в първия гейм, но не успя. Последваха шест гейма, в които и двете взеха своите подавания.

Американката притисна сервиса на българката и я проби за 5-3, след което спечели и мача за 1 час и 12 минути с общ резултат 6-2,6-3.

За участието си на Откритото първенство на Китай нашата топ състезателка и шампионка от Сидни получи 95 точки за световната ранглиста за двете и победи в квалификациите и достигането и до втори кръг на основната схема, които ще я върнат отново в топ 50 на Света.