Невероятен Локомотив излезе от кризата с 2:0 над Литекс

Мартин Камбуров вкара гол №100 с екипа на смърфовете

Преобразен Локомотив Пловдив направи най-добрия си мач от доста дълго време насам и победи Литекс с 2:0 в двубой от 11-ия кръг на А група. Васил Божиков си вкара автогол в 23-ата минута, а Мартин Камбуров удвои в 43-ата минута.Това попадение бе гол №100 на капитана с черно-белия екип.

С успеха "смърфовете" имат вече актив от 9 точки, който им помогна да се изкачат до 9-о място във временното класиране.

Двубоят бе първи за Локомотив Пловдив след оттеглянето на старши треньора Неделчо Матушев. Срещу Литекс черно-белите бяха водени от помощник-треньора Христо Колев.

Домакините доминираха на терена през абсолютно цялото време и създадоха доста положения за гол. Още във втората минута Благой Наков стреля към противниковата врата, но Винисиус Баривиера изби в корнер.

В 18-ата минута Наков изведе Карагарен по левия фланг. Нападателят шутира силно, но в аут.

Още няколко хубави атаки на черно-белите бяха спрени с несъществуващи засади от страничния съдия, което предизвика сериозно недоволство по трибуните.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Локо откри резултата. Мартин Камбуров нахлу на скорост в наказателното поле и финтира Васил Божиков. Точно преди капитанът на смърфовете да шутира, защитникът на Литекс в стремежа си да изчисти, шутира мощно в собствената си мрежа за 1:0.

В 36-ата минута Камбуров шутира от границата на наказателното поле, но Винисиус изби. Капитанът на Локо първи стигна до топката, след което бе задържан от Джаксън Менди, но реферът Таско Тасков не посмя да отсъди дузпа.

В 40-ата минута Ванчо Траянов центрира от фаул, а Александър Якимов засече с глава, но на педя от гредата в аут.

Три минути по-късно падна и вторият гол в мача. Карагерен проби  по лявото крило и стреля, а топката беше отбита от вратаря на Литекс. След това обаче тя попадна в Камбуров и той с десния крак опъна мрежата за своя гол №100 с екипа на Локомотив Пловдив.

През втората пловдивчани продължиха да владеят ситуацията на терена и не позволиха на съперника да отправи точен удар към вратаря Господинов.

В 59-ата минута бе най-красивата атака на Локо. Карагарен пусна пас с пета към Камбуров, който подаде към Благой Наков в наказателното поле на гостите. Последва шут с десния крак, но топката рикошира в гредата.

СТАТИСТИКА:

Локомотив Пловдив – Литекс 2:0

Голмайстори: 1:0 Васил Божиков (23-автогол), 2:0 Мартин Камбуров (43)

Локо (Пд): 12. Йордан Господинов, 17. Богомил Дяков, 20. Деян Молдованов, 6. Елиан Парино, 4. Венелин Филипов, 22. Янко Сандански, 23.Ванчо Траянов, 10. Александър Якимов, 19. Благой Наков (90 – 18. Христо Стамов), 21.Бирсент  Карагарен (72- 14. Станислав Маламов), 11. Мартин Камбуров (87- 5. Георги Вълчев)

Литекс: 31. Баривиейра, 16. Попов, 18. И. Миланов, 6. Менди, 13. Божиков (83- Горанов), 93. Бумал (62- Минчев), 15. Малинов, 70. Асприля, 14. Ваюши (46- Руменов), 73. Ангелов, 9. Джордан

Жълти картони: Парино (Локо); Малинов (Литекс)

Съдия: Таско Тасков