"Берое" отстъпи пред "Ботев" Пловдив с 3:1

След загубата от "Черно море", зелените паднаха и в "Битката за Тракия"

„Берое“ загуби с 3:1 поредното издание на „Битката за Тракия“ и сложи край на серията си без загуба от канарчетата, която продължи 8 срещи. Решаващи се оказаха двата жълти картона, които Игор Джоман получи в рамките на само три минути между 34-ата и 37-ата, което остави беройци с човек по-малко.

Канарчетата наложиха преса в началото на втората част и с голове на Милен Гамаков в 50-ата, Томаш Иршак в 54-ата и Иван Цветков в 65-ата практически решиха мача. Димо Бакалов върна едно попадение в 76-ата минута.

И двата отбора отстъпиха като гости в последния кръг. „Локо“ (Сф) се наложи над „Ботев“ с 3:1, а „Берое“ отстъпи на „Черно море“ с 4:0. „Берое“ заемаше преди мача третата позиция в класирането с 21 точки, а „Ботев“ – седмата с 18.

Вили Вуцов не отстъпи от традиционното си 4-4-2, докато „Берое“ игра с 3-5-2 с наситена средна линия.

В следващия кръг „Берое“ приема „Литекс“ на 3 ноември от 17:45 часа на стадион „Берое“.

В другите два мача от „А“ група, Локомотив Пловдив победи Славия с 2:0 в София, като голмайсторът Мартин Камбуров отбеляза и двата гола в 48-ата и 76-ата минута, а в Хасково Марек победи с 1:0 като гост след гол на Еньо Кръстовчев в 7-ата минута.