Тежка загуба на "Берое" във Варна

Заралии отстъпиха на моряците с 4:0

Съставът на „Берое“ допусна неприятна загуба с 4:0 при гостуването си на „Черно море“ във Варна в мач от 12 кръг на А група. Гостите с нищо не отстъпваха на „моряците“ в игрови план, но допуснаха четири безответни попадения в 23-ата, 36-ата, 64-ата и 86-ата минута, дело на Мирослав Манолов, Матиас Курьор, Кирил Котев и Симеон Райков.
Мирослав Манолов сложи началото на голеадата на "Тича" с гол от дузпа в 22-рата минута. Другите попадения за Черно море бяха дело на Матиас Курьор (36'), Кирил Котев (64') и появилият се като резерва Симеон Райков в 86-ата.
След тази среща "Берое" отстъпи втората позиция на "Лудогорец" и са вече на трето място с непроменен актив от 21 точки. Следващият шампионатен двубой за „заралии“ е на 24-и октомври, когато „беройци“ гостуват на „Ботев“ в Пловдив.