"Берое" взе победа с 2:0 от "Литекс" под Аязмото - Видео

Заралии имаха нужда от победа, за да запазят шансове за класиране в първата шестица

"Берое" победи "Литекс" с 2:0 в мач от 14-и кръг на българската "А" група. Елиаш откри резултата за домакините от Стара Загора в 28-ата минута на мача.
Той беше автор и на втория гол в 69-та минута. Тогава след фаул срещу Елиаш в ляво по атаката на "Берое", топката бе центрирана от Веселин Пенев в наказателното поле, където Аласан Н'Диайе спря на гърди за Елиаш, който насочи от близо топката в мрежата

След серия от две поредни загуби в шампионата, заралии имаха нужда от победа, за да запазят шансове за класиране в първата шестица.

Берое: 22. Благой Макенджиев 2. Илия Мунин 6. Иво Иванов (к) 3. Владимир Зафиров 28. Веселин Пенев 4. Аласан Н’Диайе 70. Георги Костадинов 10. Венцислав Христов 21. Елиаш 26. Салим Керкар 9. Станислав Костов

Литекс: 31. Винисиус Баривиейра 16. Страхил Попов (к) 28. Пламен Гълъбов 6. Жаксон Менди 16. Васил Божиков 93. Петрус Бумал 70. Данило Асприля 15. Кристиян Малинов 19. Румен Руменов 14. Армандо Ваюши 9. Уилмар Джордан.

Вижте втория гол на Елиаш:

В следеващия кръг „Берое“ гостува на „Левски“ на 7 ноември, петък, от 17:45. Срещата е при закрити врати, заради наказание на „сините“.