"Берое" отново победи "Левски" на "Герена"

Зелените и сините завършиха 1:0

„Берое“ постигна втора поредна победа в шампионата, надделявайки днес с 1:0 над състава на „Левски“ в София. „Беройци“ доминираха през по-голямата част на двубоя, като организираха повече голови положения.

Двата отбора влязоха с равен актив от точки в този кръг, като „Берое“ бе на трета, а „сините“ – на четвърта позиция заради победата в Стара Загора с 2:1.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Елиаш да Силва в 69-ата минута. Салим Керкар центрира от корнер, топката се отби в гредата, а Да Силва я довкара с рамо.

Левски остана с човек по-малко в 56-ата минута, след като влезлият като резерва Мирослав Иванов получи втори жълт картон в рамките на шест минути.

Столичният тим можеше да открие резултата в 33-ата минута, но ударът на Георги Сърмов срещна напречната греда.

Това бе трета победа на „старозагорци“ над „Левски“ на стадион „Георги Аспарухов“.

След нея Берое остава на трета позиция с актив от 27 точки, с три повече от четвъртия Левски.