Евроколеж разнищи УХТ с 4:1 като гост

Капитанът Георги Куртев вкара два в мача от студентското първенство

С два гола на капитана Георги Куртев отборът на Евроколеж победи УХТ с 4:1 в среща от втория кръг на Студентското първенство.

Всички попадения паднаха през втората част на мача, а малко преди края на първата домакините от УХТ останаха с човек по-малко, след като защитник в червено фаулира излизащият сам срещу вратаря Петър Челебиев.

В 52-ата минута юношата на Локо (Пд) Николай Николов проби през центъра на защитата, след което беше фаулиран в наказателното поле. Съдията посочи дузпа, а Георги Куртев откри резултата за 0:1.

Малко по-късно след центриране от корнер Пушкаров свали с глава  топката пред голлинията, където Илхан Ибрамчик я проти в мрежата за 0:2.

Все пак и с човек по-малко играчите в червено спечелиха дузпа след грешка в защитата на Аргир Терзиев и Георги Бъчваров.

Вратарят на колежани Петър Деберлиев не успя да спаси и резултатът беше намален - 1:2.

В самия край на срещата Куртев и Христо Янчев вкараха за крайния резултат 1:4.