Днес е големият сблъсък: Левски срещу Марица

Победителят става едноличен лидер в първенството

Големият сблъсък в Националната волейболна лига между женските отбори на Левски (София) и Марица (Пловдив), съответно втори и първи във временното класиране без загубен гейм дотук, ще се проведе в столичната зала Христо Ботев в Студентски град, а не, както се предвиждаше първоначално, в зала Сиконко.

Дербито е днес, събота, 15 ноември, от 17:00 часа.

Победителят в двубоя ще стане едноличен лидер в таблицата и първенец на първата четвърт от сезона на разменено гостуване.

Междувременно съперникът на жълто-сините изигра първата си среща от тазгодишния европейски клубен турнир за Купата на претендентките.

Сините загубиха като гости от балканските шампионки от турския Илбанк (Анкара) с 0:3 (22:25, 17:25, 19:25) гейма.

По-рано тази есен Марица гостува на същия тим за мач от Балканската купа и загуби с 1:3 (25:23, 18:25, 20:25, 13:25) гейма.