Безпощадни „канарчета” взеха пловдивски дербита с 6:1 и 6:0

Жълто-черните надиграха категорично съгражданите си от Спартак и Векта

Ботев разгроми с 6:1 Спартак (Пловдив) в дербито от последния кръг на първия полусезон при набор 2001. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата в "Коматево" и предложи много емоции за 50-те зрители, заели местата си на трибуните.

До почивката "канарчетата" водеха с 1:0 с попадение на капитана Габриел Земярски.

След това момчетата на Стефан Стоянов вдигнаха оборотите и натикаха "сините" в половината им.

2:0 направи Димитър Тонев в началото на второто полувреме, а малко по-късно, само в рамките на 2 минути, "канарите" вкараха две бързи попадения чрез Петър Караангелов и Иван Василев.

Гостите намалиха резултата, но до края на срещата ботевистите забиха още две безответни попадения, дело на Благовест Данчев и Атанас Янков.

В други мачове, играни на клубната база в "Коматево", Ботев постигна две убедителни победи. При набор 2000 "канарчетата" разбиха с 13:0 Тракия (Стамболийски).

В среща от първенствата по футбол 7, при набор 2005, жълто-черните разгромиха с 6:0 Векта.