Ботев (Пд) отнесе Дунав с 2:0 като гост

Иван Кирев вкара и двете попадения за малките канари

Ботев (Пд) записа важна победа с 2:0 при визитата си на Дунав (Русе) в мач от 18-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на изключително тежкия терен на градския стадион в придунавския град.

Жълто-черните демонстрираха по-добра игра от домакините и заслужено се поздравиха с 3-те точки. В герой за пловдивчани се превърна Иван Кирев, който реализира и двете попадения, съответно в 3-ата и 37-ата минути.

Нападателят бе близо до своя първи хеттрик с екипа на "канарите", но пропусна отлична ситуация в средата на втората част.

Милко Георгиев също направи невероятен пропуск, след като от 1 метър пред вратата пропусна. В 10-ата минута на второто полувреме контузия получи Йосиф Табаков, който бе заменен принудително.

По този начин "канарчетата се завърнаха на победния път след двете загуби от Берое и ДИТ.

В следващия кръг "жълто-черните" приемат Литекс, като двубоят е в събота (22.11) от 14:00 часа на естествен терен №1 на базата в Коматево.