"Берое" и "Славия" завършиха 1:1 в мач от първенството

В класирането "Берое" е на трето място с една точка аванс пред "Левски"

„Берое“ изпусна „Славия“ в Стара Загора и завърши наравно 1:1 при домакинството си в мач от 16-ия кръг на футболното първенство.
Двубоят се игра на стадион „Берое“ в Стара Загора.

Селим Керкар в 10-ата минута на мача откри резултата в двубоя, давайки преднина на отбора на Берое. Той вкара гол с удар от границата на наказателното поле пред вратата на "Славия". За Керкар това е пети гол от началото на сезона.

В средата на първото полувреме Фонсека от "Славия" пропусна да изравни на празна врата.
В 46-ата минута Радослав Василев от "Славия" направи резултата 1:1. Той бе изведен на стрелкова позиция от Цветомир Панов.

До края на мача футболистите на "Берое" стигнаха до няколко добри положения за нов гол, но не успяха да стигнат до победата.

В стартовия отбор на „Берое“ се завърна Жуниор Мапуку, който зае позицията на върха на атаката, а Венцислав Христов бе изтеглен по десния фланг на полузащитата. В защита пък Хубчев отново заложи на Илия Мунин на мястото на контузения Атанас Зехиров по десния бек.

В класирането "Берое" е на трето място само с точка аванс пред "Левски".
"Славия" е на 10-а позиция, като има аванс от 2 точки пред 11-ия "Марек".
В следващия, XVII кръг на „А“ група, „Берое“ гостува на „Хасково“. Мачът на „Ямача“ е от 14 часа на 29 ноември, събота.