29-12-2014, 11:24

DobrichUtre.bg

Радосвета Симеонова четвърта в Турция

Тя е на шеста позиция в десетката за Спортист на Добрич

Радосвета Симеонова зае първо място в традиционната анкета на добричкия клуб по лека атлетика “Добруджа 99” за най-добър състезател за отиващата си година. През 2014-а тя стана шампионка на България в дисциплината 20 км спортно ходене, спечели бронзов медал в същата дисциплина на балканското първенство, проведено в Балчик, и представи страната ни на Световното първенство по спортно ходене в град Тайчанг, Китай, съобщи centersport.org.

Освен това възпитаничката на Николай Янков и Еманоела Янкова донесе много отличия за клуба си от международни и национални турнири както в спортното ходене, така и в бягането на средни и дълги разстояния. “2014 година бе много успешна за нас. От държавни първенства, национални турнири и международни състезания в Словакия, Чехия и Турция спечелихме общо 37 медала – 11 златни, 10 сребърни и 16 бронзови. Пожелавам на нашите състезатели да са здрави и Новата година да им донесе още много, много успехи”, сподели треньорът Николай Янков.