Невероятна Пиронкова стигна до 12-а поредна победа в Сидни

Пловдивчанката изхвърли 8-ата в схемата Флавия Пенета, чака я напориста американка

Цветана Пиронкова продължава с великолепното си представяне на тенис турнира в Сидни (Австралия). След три успешни мача в квалификациите най-добрата българска тенисистка се справи и с 8-ата поставена в основната схема Флавия Пенета след 6:3, 7:6(4).

Цвети допусна само един пробив в първия сет и на три пъти спечели подаването на съперничката си, за да спечели с 6:3 след малко повече от половин час игра.

Доминацията на Пиронкова продължи и през втората част. Пловдивчанката беше само на два гейма от победата, но при 4:1 в нейна полза допусна спад в представянето си, от което Пенета веднага се възползва. Италианката дори сервираше за изравняване на сетовете при 6:5, но Пиронкова върна пробива и достигна до тайбрек, който българката спечели със 7:4 точки.

Това беше 12-а поредна победа за защитаващата титлата си от миналата година българка. Следващата съперничка на Пиронкова ще бъде младата надежда на американския тенис Мадисън Кийс, като победи в два сета Светлана Кузнецова (Рус).

В единствения мач между двете Цвети загуби с 2:6, 1:6, като това се случи миналата година в Индиън Уелс.